Awakeri Soccer Club
The Greatest Junior Soccer Club in New Zealand

Club News
About our club
Club History
Club Honours Board

Results for the competitive teams 2018 / 17 / 16 / 15 / 14 / 13 / 12 / 11 / 10 / 09 / 08 / 07 / 06 / 05 / 04 / 03 / 02 / 01 / 2000

Match Reports
Action Shots
Club Highlights
Teams 2018 / 17 / 16 / 15 / 14 / 13 / 12 / 11 / 10 / 09 / 08 / 07 / 06 / 05 / 04 / 03 / 02 / 01 / 2000 (includes team photos)
EBOP league tables 2010 / 09 / 08 / 07 / 06 / 05 / 04 / 03
Family Soccer
EBOPJFA info
Links
Guest Book

Click here to visit our senior club - Plains Rangers AFC
Contact us

Teams 2015 Season

Grade (e.g 6th = Under 6) Sponsor Team Name Coaches / Managers
6th grade   Athletic Arthur Dominick ph 0224023664
6th grade   Magic Laura Powick ph 3085736 / 0278828024
6th grade Shed Boss Phoenix Andrea Whiteman ph 0274052183 / 073129615
7th grade   Panthers Nic Laurent 3086123 & Abby Bateson 3087747
7th grade   Real Awakeri Mike Johnstone 021808515
8th grade   Avengers Aime Griffiths ph 021542946
8th grade Eastern Bay Curtains 4U Ninjas Cam Peat 0211299943 & Mike Mahy 3048233
9th grade EBOP Plant Services Aces Kiri & Leigh Carter ph 3049092 & helpers
9th grade   Titans Karen Toone 3080253 & Greg Ashton 0272964909
11th grade SLH Contracting Warriors Christian Wetting ph 3046007 & Chris Butler 3049916
11th grade Designline Kitchens Dragons Mike Mahy ph 3048233 & Sophie Sutton ph 3048422
13th grade   Blue Strikers Paula Bromley ph 3048603, Jo Ingle 3046228, Tony Fynn
13th grade Private Asset Management Comets John White 3085801 & Kate Robbie 3080633

Grade 6 Awakeri Athletic
BACK ROW: Arthur Dominick (Coach), Aramia Hanlen, Kyle Hennessy-McKay, Ryan Cobb, Jed Moloney, Fiona Dominick (Assistant Coach)
FRONT ROW: Jacson Heal, Eli Tootell, Arran Dominick, Lucy Overdevest, Coral Clarke

Grade 6 Shed Boss Awakeri Phoenix.
Back Row: Andrea Whiteman (coach), Addie Whiteman (team mascot), Rese Kay, Isla Thompson, Alex Whiteman
Second Row: Tyler Wardlaw, Liv Brownlee, Natalee Carter, Addison Griffiths
Front Row: Nate Parsons, Max Schlepers, Billy Butterworth
Grade 6 Awakeri Magic
Back Row: Ollie Peat, Fergus Rowe, Jade Mahy, Zara Harvey, Laura Powick (coach)
Front Row: Zaena van Beek, Aaron Best, Bailly Rowlands, Jayden Grindrod
7th grade Awakeri Panthers.
Back Row: Nic Laurent (coach), Rhiane Byers, Paige Short, Rhianna Rowe, Asha Van Veen
Front Row: Tylah Bateson, Charlize Butler, Zoe Laurent, Milan Laurent
Grade 7 Real Awakeri
Back Row: Mike Johnstone (coach), Patrick Jones, Koby Kay, Nathan Reihana-Asquith, Ryan Somerville
Front Row: Tejay Robinson, Ryan Ashton, Julien Horn-Christensen, Owen Ashton, Barclay Fort
8th grade Awakeri Avengers
L-R top row: Amie Griffiths, Kaleb Grindrod, Max Thompson, Kobi Wetting-Davison, Sophie Growden, Caleb Hanlen
L-R bottom Row: Ashlee Jennings, Chase Read, Jessie Jones, Michael Griffiths
Grade 8 Eastern Bay Curtains 4U Awakeri Ninjas
Jason Yuill (manager), Mason Nurkka, Brad Yuill, Joseph Spalding, Cody Parsons,
Lucien Horn-Christensen, Ben Peat, Leon Mahy, Cam Peat (coach)
Grade 9 Awakeri Titans
Coaches Karen Toone & Greg Ashton
Back Row: Bianca Turner, Jade Moloney, Marshall Foxx, Jamie Hawkes, Karen Toone (coach)
Front Row: Isak Tootell, Myles Ashton, Paige Toone, Mia Kennedy
9th grade EBOP Plant Services Awakeri Aces.
Back Row: Kiri Carter (Coach), Ollie Fort, Jon Tiwha-Smith, Mitchell Du Toit, Kohen Laurent
Front Row: Chelsy Wardlaw, Phoebe Carter, Summer Jones, Addison Dodson, Ella Forbes
Absent: Leigh Carter (Coach)
11th grade 1st div. SLH Contracting Awakeri Warriors
Back: Chris Butler (coach), Bonnie-Marie Wetting-Davidson, Fearghus Byres, Cambell Julian, Katie Mahy, Rohan Shami, Keegan Jones, Christian Wetting (coach)
Front: Frank Butler, Thomas Wessels, Matthew Reihana-Asquith, Elijah Wetting-Davidson, Jamie Julian, Iziah Carter, Kaleb Muggeridge, Kalib Schuler.
11th grade Designline Kitchens Awakeri Dragons
Coaches: Sophie Sutton & Mike Mahy.
Back: Carrie Read, Jack Elliot, Sasha Burr, Kaylia Best, Savanah Stewart, Maya Wills
Front: Oscar Mahy, Rhys Robertson, Shaun Snow, Mia Sutton, Bradley Burr.
Absent: Keighly McNeil, Millie Wright.
13th grade Awakeri Blue Strikers
Back: Kate Robbie, Shayna Penberth, Kyla McGuire, Rhylee Mahy, Nicole Webb, Tessa Dodson, Lilly Du Toit, Rylee Looney, Paula Bromley
Front: Inderpreet Aujla, Maci Bateson, Amber Fort, Ella Jones, Shallan Keighley, Daniel Brown.
 
13th grade Private Asset Management Awakeri Comets
Back: Kate Robbie, Tayla Jones, Ben White, Kevin Paulsen, Emily Robbie, Olivia Sheaff, Callum McNeil, Ethan Patterson, John White.
Front: Connor Hedderwick, Campbell Kelly, Tom Kloppenburg, Ben Olifiers, Cody Cook, Luella Howe, Gemma Baldey.